Minął kolejny Dzień Dziecka a dziecko pozostało we wnętrzu dorosłego… Wyjdźmy mu na spotkanie! Czy to spotkanie wniesie coś do naszego życia? Może ułatwi je krótka medytacja?

Życie staje się świadome, gdy odnajdujemy spokój, pewność i wewnętrzną moc. Pomaga w tym spotkanie z ‘małym sobą’. ‘Mały ty’ jest źródłem prawdy o wszystkim, czego potrzebujesz. ‘Mały ty’ istnieje w Tobie od dzieciństwa; ma potrzeby, w tym potrzebę kontaktu z ‘dużym tobą’. Z wzajemnością. ‘Mały ty’ odpowiada za Twoje samopoczucie, jest źródłem Twojej mocy. Kontakt z ‘małym ja’ wskazuje braki w Twoim potrzebach.

Spotkanie z ‘małym ja’ to nauka bycia ze sobą ‘od nowa’: zdobywanie akceptacji, miłości i  odczuwanie emocji do siebie samego. Przejawem tej miłości jest także akceptacja przyczyn swoich słabości.

Największe znaczenie ma obecność, nie to jakim się jest. Należy słuchać życia – swojego  wewnętrznego dziecka, zamiast pędzić przez życie w zatraceniu, co tchu. Można uniknąć codziennej walki o przetrwanie, chorób, niepowodzenia w związkach i innych problemów po wsłuchaniu się w siebie.

Każdy ma wybór, bez względu na sytuację. Wybór podejmowany w tej chwili jest zawsze najlepszym wyborem. Bez względu na wcześniejsze oceny, oczekiwania i plany. Słuchanie siebie pozwala znaleźć moc do zmian.

Medytacja

Medytacja jest pierwszym krokiem do zrozumienia siebie i zapoczątkowania zmian. Wnosi w życie radość, komfort i spokój, że wszystko będzie dobrze. W każdym z miejsc oznaczonych ‘[…]’ zatrzymaj się a następnie weź trzy głębokie oddechy.

[…] Przenieś się w miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie: […] obejrzyj je. […] Czujesz zapachy, czujesz ubranie na swoim ciele? […] Widzisz małą postać-siebie? […] Ile ma lat, jakie nastawienie? […] Możesz je przytulić, czego potrzebuje? Może mówić, pokazywać obrazy – komunikować się na różne sposoby. […] Odszukaj najprzyjemniejsze wspomnienie z tego spotkania […], jak się czujesz? […] Wróć do bezpiecznego miejsca […] i pomyśl, co bierzesz dla siebie z tego doświadczenia, zapytaj swoje serce. […] Otwórz oczy, jeśli jesteś gotowy. […] Zapisz, co chcesz zmienić w swoim życiu: w które jego obszary tchnąć więcej dziecięcej radości? Zaplanuj to w czasie.

Regularna medytacja pomaga w wizualizacji świata: wpływa na pracę umysłu, odczuwanie emocji w ciele, odkrywanie wewnętrznej mocy, wyzbywanie się ciążących emocji i wyzwalanie pozytywnych stanów. Pozwala patrzeć na świat z ufnością, ciekawością i kreatywnością. Wspiera wyzwalanie pozytywnych emocji wewnątrz, dążenie do prawdy i szukanie wewnętrznej mocy.